r. Imieniny:
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Aktualności

Zmiana lokalu GBP w Wysokiem

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 2020

W związku z prowadzonym remontem budynku, aktualna siedziba Biblioteki mieści się na parterze, na dużej sali. ZAPRASZAMY!

Książki zakupione z dotacji MKiDN w 2020 r.

KONKURS „DROGOWSKAZY ŚW. JANA PAWŁA II” ROZTRZYGNIĘTY !!!

Z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” zakupiono do GBP w Wysokiem oraz Filii w Giełczwi i w Maciejowie Starym 472 książki na kwotę 9 000,00 zł.

Rok 2020 został ogłoszony przez Parlament RP ROKIEM ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. Wspólnie z Zespołem Szkół w Wysokiem został ogłoszony V Gminny Konkurs poświęcony Patronowi Roku.

Nowe zasady działalności GBP w Wysokiem

Odwiedziny uczniów z oddziału przedszkolnego w Filii GBP w Maciejowie Starym.

Od dnia 9 listopada 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Szczegółowe wytyczne przeczytacie Państwo poniżej. Mamy dużo nowości wydawniczych, ostatni zakup jest opracowywany, więc na długie jesienne wieczory w tym wyjątkowym czasie mamy bogatą ofertę książkową. Filie mieszczące się w szkołach ze względu, że nauka odbywa się zdalnie pozostają zamknięte do odwołania.

Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki oraz po czym rozpoznać, że książka należy do biblioteki. Dowiedziały się, że z literatury można czerpać ogromną wiedzę. Następnie wysłuchały wierszyków o książce i bibliotece – w tym celu została przygotowana wystawka książkowa oraz gazetka. Dzieci, które mają już założone karty biblioteczne wypożyczyły książki, natomiast pozostałe przekażą rodzicom, by założyli im karty. Zachętą jest też uczestnictwo w programie MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, który polega na zbieraniu naklejek za każdą wypożyczoną książkę, by po zebraniu dziesięciu otrzymać Dyplom Małego Czytelnika.

  1 2 3 4 ... 44  

Biblioteka Gmina Wysokie
ul. Rynek Jabłonowskich 3
23-145 Wysokie
Tel /fax: 84 680 62 77
mail: gbpwysokie@interia.pl