Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW GBP W WYSOKIEM

Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk

8 października Gminna Biblioteka Publiczna w Wysokiem zorganizowała dwa spotkania autorskie z Panią Elżbietą Bednarczyk - autorką książeczek dla dzieci, wierszy dla dorosłych, pocztówek, aktorką i tancerką.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOSNEGO CZYTANIA

KOLORY NIEPODLEGŁOŚCI - wystawa

1 października 2018 r. Filię GBP w Maciejowie Starym odwiedzili uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią, by wziąć udział w głośnym czytaniu wybranych przez siebie wierszyków popularnych autorów. W tym celu została przygotowana okolicznościowa dekoracja i wystawka książkowa.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wysokiem w dniach 17-28 września 2018 r. prezentowana była wystawa objazdowa przygotowana przez Powiatową Bibliotekę Publiczna w Lublinie. Zwiedzający mogli też zobaczyć prace plastyczne z gminnego konkursu "Barwy Niepodległości" oraz wystawę "100 lat niepodległej Polski: bohaterowie wydarzeń", przygotowaną przez bibliotekę. Wszystkie ekspozycje zobaczyli uczniowie z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Wysokiem oraz członkowie Klubu Seniora. Łącznie było to około 150 osób.

NARODOWE CZYTANIE W GBP W WYSOKIEM

ZAPRASZAMY do GBP w Wysokiem w dniu 7 września 2018 r. o godz. 12.00

W dniach 7 – 8 września 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Wysokiem włączyła się w ogólnopolską akcję – czytanie powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Z tej okazji została przygotowana gazetka informacyjna oraz wystawka książkowa z różnych wydań powieści „Przedwiośnie”.7.09. (piątek) „Przedwiośnie” czytaliśmy w bibliotece gminnej wspólnie z młodzieżą i nauczycielką języka polskiego z wysockiego gimnazjum.8.09. (sobota) Narodowe Czytanie zorganizowaliśmy wspólnie ze szkołą przed budynkiem, w którym mieści się biblioteka. Część uczniów była ubrana w stroje stylizowane na lata dwudzieste XX wieku. Do wspólnego czytania „Przedwiośnia” w plenerze włączyli się też mieszkańcy naszej gminy.

1 2 3 4 5 ... 30