Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » FERIE 2019

FERIE 2019

18 - 22 lutego 2019 r.

Zajęcia dla dzieci podczas ferii zimowych biblioteka zorganizowała wspólnie z ośrodkiem kultury.
W pierwszym dniu były zajęcia z modelarstwa, które poprowadził pan Jarek Żyśko. Dzieci wycinały, a następnie sklejały wybrane przez siebie kartonowe modele.
Później były zabawy na sali i w "Kąciku dla dzieci".

W następnym dniu zajęcia poprowadziła animatorka – pani Sylwia. Atrakcji było mnóstwo: żonglowanie kolorowymi chustami i talerzami, zabawa z chustą animacyjną,
przebieranie w bajkowe stroje.

A później integracja z Seniorami, którzy uczestniczą w projekcie Aktywni 60+ w Gminie Wysokie. Pani Sylwia zainicjowała wspólne zabawy, po czym po krótkim instruktażu wszyscy zatańczyli poloneza.

Wiele radości sprawiły dzieciom warsztaty kulinarne - wspólnie przygotowanie pizzy:
 jedni kroili pieczarki i cebulę, inni wędlinę, po czym wszystkie składniki uczestnicy zajęć ułożyli na posmarowane ketchupem ciasto i posypali startym, żółtym serem.
Zajęcia przebiegały sprawnie, z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny.
Pizze "powędrowały" do piekarników, a dzieci w tym czasie uczestniczyły w wesołej zabawie
"w słonia". A później była konsumpcja, pizza smakowała wyśmienicie!!!

W czwartek zajęcia poprowadzili dwaj animatorzy - pan Patryk i pan Konrad. Były to zabawy z chustą, scenki teatralne, żonglowanie talerzykami oraz puszczanie baniek mydlanych.

W ostatni dzień zajęć dzieci robiły prace techniką origami, były też zabawy,
a na koniec słodki poczęstunek.