Ferie w bibliotece

W dniach 9 - 13 luty w "Kąciku dla dzieci" naszej biblioteki odbyły się zajęcia z cyklu "Ferie w bibliotece". Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją z ich przebiegu.

Jak co roku podczas ferii zimowych gościliśmy naszych najmłodszych czytelników w bibliotece gminnej, organizując im wiele atrakcji. Zajęcia z wyjątkowo dużą grupą, bo liczącą  30 dzieci odbywały się w drugim tygodniu ferii od 9 do 13 lutego.  Tym razem zajęcia prowadziliśmy na poddaszu, gdzie mamy utworzony „Kącik dla dzieci”, na który pozyskaliśmy środki przystępując do programu Aktywna Biblioteka. Tradycyjnie  były wykonywane prace plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów i technik. Dzieci miały również zapewnioną porcję ruchu, bawiąc się w ulubione „gorące krzesełka”, grając w tenisa stołowego i bilard oraz gry edukacyjne i planszowe. Dodatkowymi atrakcjami były: zgaduj - zgadula „Z jakiej to bajki”, zajęcia z książeczką „Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś” oraz oczywiście pączki w tłusty czwartek, który wyjątkowo szczęśliwie wypadł w czasie naszych zajęć. Nasze spotkania zakończyliśmy w piątek przy słodkościach i projekcji bajki.
                          Opracowanie tekstu i relacji zdjęciowej - Joanna Moskal