r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Gminne Święto Plonów w Wysokiem

03-09-2013

Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem i bogatą fotorelacją z Dożynek Gminnych, które odbyły się w Wysokiem, w dniu 25 sierpnia 2013.

             W dniu 25 sierpnia Święto Plonów w naszej gminie zainaugurowała Msza św. o godz. 1400 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Wysokiem. Nabożeństwo w intencji wsi i rolników odprawił ks. kan. Krzysztof Maksymowicz, a homilię wygłosił ks. Krzysztof Pochwatka. Po Mszy św. barwny korowód na czele z orkiestrą dętą z Zakrzewa poprowadził uczestników na plac przed sceną, gdzie o godz. 1530 nastąpiło uroczyste przekazanie chleba przez starostów na ręce Gospodarza Gminy Henryka Romanka.
W tym roku  zaszczytne funkcje Starosty i Starościny pełnili Grzegorz Baranowski oraz Marzena Mazurek z Dragan.
Wójt Gminy Wysokie Henryk Romanek powitał zaproszonych gości i licznie przybyłych mieszkańców, a następnie przekazał życzenia skierowane do rolników przez Dyrektora Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Andrzeja Bieńko. Przemówienie nawiązujące do obecnej sytuacji polskiego rolnika wygłosił  Radny Gminy Wiesław Motyka. W imieniu nieobecnego przyjaciela naszej gminy Posła na Sejm RP Jana Łopaty, list skierowany do uczestników dożynek przeczytała Aneta Milanowska - Dyrektor biura Posła na Sejm RP Jana Łopaty. Kolejne słowa skierował do zebranych Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, którego reprezentowała i odczytała  list Katarzyna Bryda - Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu w  Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Na scenie nie zabrakło ciekawych występów i pozytywnej energii. Przed   publicznością zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z Dragan, Zabłocia, Łosienia i Giełczwi.
Z koncertem gościnnie wystąpiła orkiestra dęta z Zakrzewa.
W konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” powołana komisja dokonała oceny 9 wieńców, które przygotowały KGW z Antoniówki, Dragan, Giełczwi, Guzówki, Łosienia, Maciejowa, Wysokiego i Zabłocia. Po raz pierwszy wieniec zaprezentowali mieszkańcy Giełczwi Drugiej. Komisja w składzie: Aneta Milanowska - Dyrektor biura Posła na Sejm RP Jana Łopaty, Katarzyna Bryda – Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie oraz Stanisław Zdun - Przewodniczący Rady Gminy jednogłośnie wybrali trzy wieńce. Wygrały KGW z Zabłocia, z Dragan i z Giełczwi. Dyplomy i nagrody pieniężne przewodniczącym zespołów wręczyli Wójt Gminy Henryk Romanek i Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Zdun. W dalszej części uroczystości swoim wokalem uraczyła nas artystka podczas koncertu swojego zespołu „Kolorowe Lato z Bałkańską Dziewczyną”. Gwiazdą wieczoru był zespół „OKEJ”. Ostatnim punktem programu dożynkowego była zabawa taneczna, na której uczestnicy dożynek bawili się do późnych godzin nocnych. [GBP Wysokie]

GALERIA ZDJĘĆ

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software