I GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK: 27.01.2019

27 stycznia br. Gminna BIblioteka Publiczna we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wysokiem zorganizowali konkurs , w którym wzięło udział 24 uczniów ze szkół: w Wysokiem, Giełczwi i Maciejowie Starym.
Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny; kolędy i pastorałki wykonywali a capella, do podkładów muzycznych lub przy własnym akompaniamencie. Oceniani byli według następujących kryteriów:
1) dobór repertuaru;

2) in...terpretacja i ogólny wyraz artystyczny;
3) innowacje artystyczne;
4) wrażenie artystyczne;
5) muzykalność i warunki głosowe wykonawców

Komisja konkursowa przyznała nagrody za trzy pierwsze miejsca następującym wykonawcom:
I miejsceAnna Dudka
II miejsce - Aleksandra Werpuczyńska
III miejsce - Zuzanna Batyra
oraz pięć wyróżnień, które otrzymali:
1. Wiktoria Kolano
2. Magdalena Jezierska
3. Alicja Czyżo
4. Aleksandra Niećko
5. Amelia Flak
Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali okazałe puchary zakupione przez Gminny Ośrodek Kultury w Wysokiem.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy zakupione przez GBP, a od władz gminy pendrive i słodycze.
Podczas konkursu prezentowana była wystawa obrazów malarki z Janowa Lubelskiego pani Stefanii Wójcik.