I GMINNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

8 listopada 2018 r.

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 8 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wysokiem była organizatorem „I Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej”, w którym uczestniczyło 18 uczniów - reprezentantów Zespołu Szkół im St. Staszica w Wysokiem, Szkoły Podstawowej im. St. Mikołajczyka w Giełczwi oraz Szkoły Podstawowej im . Fr. Kamińskiego w Maciejowie Starym.

Komisja konkursowa oceniła prezentację utworów muzycznych wykonanych przez uczniów według następujących kryteriów:
1)  dobór repertuaru;
2)   interpretacja i ogólny wyraz artystyczny;
3)   innowacje artystyczne;
4)  wrażenie artystyczne;
5)  muzykalność i warunki głosowe wykonawców.

Komisja konkursowa przyznała nagrody za trzy pierwsze miejsca następującym wykonawcom:
I  miejsce – Wiktoria Kolano
II miejsce – Jakub Rafał
III miejsce – Amelia Flak
oraz trzy wyróżnienia, które otrzymali:
1. Anna Dudka
2. Piotr Osadczuk
3. Mateusz Czub.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody zakupione przez GOK oraz upominki od Pani Dyrektor BS w Piaskach O/Wysokie.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom wysokiego poziomu artystycznego, a nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie uczniów.