INAUGURACYJNA SESJA RADY GMINY WYSOKIE

23 listopada 2018 r. odbyła się I sesja Rady Gminy Wysokie VIII kadencji na lata 2018 - 2023.

Pierwsze uroczyste posiedzenie Rady Gminy Wysokie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury
w Wysokiem. Inauguracyjną sesję, do momentu wyboru nowego przewodniczącego Rady, poprowadził najstarszy wśród piętnastu radnych – Wiesław Motyka.

Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej - Beata Sagan wręczyła nowym radnym oraz Wójt Gminy Dorocie Dobrzyńskiej zaświadczenia o wyborze, którzy następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Z chwilą wypowiedzenia słów przysięgi oficjalnie rozpoczęli pracę w nowej, po raz pierwszy pięcioletniej kadencji.
Podczas sesji radni dokonali pierwszych wyborów. Przewodniczącym Rady Gminy został Andrzej Deruś, który był jedynym kandydatem zgłoszonym na to stanowisko. Na 15 uprawnionych głosujących, uzyskał poparcie - 14 głosów "za". Po ogłoszeniu wyniku głosowania przez komisję skrutacyjną, dalsze prowadzenie obrad podjął nowy przewodniczący Rady. Według kolejnego punktu pierwszego posiedzenia sesji wybrano także wiceprzewodniczącą, którą została radna Małgorzata Gałka.