r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Jasełka i wspólne kolędowanie

02-02-2017

W dniu 29 stycznia 2017 roku odbyły się Jasełka i wspólne kolędowanie w Wysokiem.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Wysokie Anna Wojtas, Zastępca Wójta Gminy Katarzyna Głaz, Przewodniczący Rady Gminy Wysokie Krzysztof Pop, Radni Gminy Wysokie. Obecni byli także księża: proboszcz i wikariusz parafii Wysokie oraz proboszcz z parafii w Targowisku, a także dyrektorzy ze szkół z terenu gminy Wysokie.
Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem. Przedstawienie zostało przygotowane przez Panią Grażynę Deruś, zaangażowane były również Panie: Anna Oleszek-Oszust, Małgorzata Krzysiak i Zofia Romanek. Widowisko o tematyce bożonarodzeniowej pozwoliło wrócić pamięcią do nie tak dawno obchodzonych świąt...
Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nie zawiodły zespoły KGW: z Antoniówki, Biskupia, Dragan, Giełczwi, Guzówki, Maciejowa Starego i Nowego Dworu (nowo powstałe koło z przewodniczącą Anną Pawlos na czele). Panie wspólnie ze zgromadzonymi mieszkańcami zaśpiewały:
  • Wśród nocnej ciszy
  • Gdy śliczna Panna
  • Hej w dzień  narodzenia
  • Pójdźmy wszyscy do stajenki
  • Nie było miejsca dla Ciebie
  • Stała nam się nowina miła
  • Bóg się rodzi

Na koniec uroczystości Wójt Gminy Anna Wojtas  podziękowała wszystkim artystom. Dzieci otrzymały słodycze od władz gminy i upominki od dyrektora Banku Spółdzielczego w Piaskach/Oddział Wysokie.

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software