"Katalogi dawniej i dziś" lekcja biblioteczna

30 listopada w Filii w Giełczwi odbyła się lekcja biblioteczna "Katalogi dawniej i dziś".

30 listopada w Filii GBP w Giełczwi odbyła się lekcja „Katalogi dawniej i dziś”. W lekcji uczestniczyły dzieci z klasy IV ze szkoły podstawowej wraz z wychowawcą. Najpierw uczniowie poznali podział księgozbioru na: literaturę piękną i popularno-naukową i zasady jej porządkowania - system klasyfikacji dziesiętnej. Potem zostali zapoznani z tradycyjnym - kartkowym katalogiem bibliotecznym, za pomocą którego można wyszukiwać książki znajdujące się w zbiorach biblioteki. Poznali katalog alfabetyczny autorski i tytułowy oraz katalog rzeczowy (tematyczny).
Dowiedzieli się co oznaczają „magiczne cyferki i numerki” znajdujące się na karcie katalogowej.
Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do zajęć praktycznych, podczas których sami wyszukiwali w katalogach książki znajdujące się na półkach. Kiedy poznali katalog tradycyjny przystąpili do poznania katalogu elektronicznego on-line i zasad korzystania z katalogu
GBP Wysokie w Internecie.