Konkurs "Bliżej Sienkiewicza" i prezentacja wystawy

W dniach 30.11. - 12.12.2016 r. w GBP w Wysokiem prezentowana była wystawa SIENKIEWICZ 1846 - 1916, przygotowana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lublinie.

Rok 2016 został ogłoszony przez Parlament RP Rokiem Henryka Sienkiewicza w związku
z 100. rocznicą śmierci pisarza. Z życiem i twórczością zapoznali się uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz LO z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Wysokiem, oglądając jednocześnie wystawę poświęconą temu wybitnemu Nobliście.

W ramach obchodów biblioteka we współpracy ze szkołą zorganizowała konkurs międzyklasowy „Bliżej Sienkiewicza”. Uczestniczyło w nim ośmiu uczniów reprezentujących klasy pierwsze gimnazjum.

Reprezentacja klasy I „a” to: Bartoszek Patryk, Maj Izabela, Poniewozik Aleksandra I Ziętek Mateusz.

Reprezentacja klasy I “b” to: Banaszek Patrycja, Kufel Kamil, Nowak Wiktoria, Wosiek Agata.

Odpowiadając na wylosowane pytania klasa I „a” otrzymała 16 punktów, natomiast klasa I  „b” otrzymała  14 punktów.