Konkurs "Małe ważne książeczki"

Oto krótka fotorelacja z zajęć przeprowadzonych 11 lutego 2015 roku w ramach konkursu, w którym nasza biblioteka bierze udział :)

Jest nam miło ogłosić, że nasza biblioteka znalazła się w gronie 100 bibliotek,
które zostały przyjęte do konkursu „Małe ważne książeczki”. Konkurs polegał
na przeprowadzeniu zajęć dla dzieci inspirowanych jedną z książek otrzymanych
od wydawnictwa Widnokrąg: „Zabawny ptaszek" i „Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś”,a następnie umieszczenie relacji w Internecie .
11 lutego zorganizowaliśmy takie spotkanie z dziećmi biorącymi udział  w zajęciach
„Ferie w bibliotece”. Bibliotekarka Ewa Bączek przeczytała tekst książeczki „Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś”, pokazała również dzieciom „dziwne”, nietypowe  książki znajdujące się w zbiorach naszej biblioteki.
Po zapoznaniu się z tekstem snuliśmy opowieści o naszym kraju, regionie oraz naszej miejscowości. Zadaniem dla dzieci było wyszukiwanie w czasopismach, a następnie wycinanie ilustracji i tekstów obrazujących naszą wymarzoną miejscowość.
Z wyciętych obrazków dzieci utworzyły collage. Zajęcia zakończyliśmy zabawą
w układanie najdłuższych wyrazów.
Opracowanie tekstu i relacji zdjęciowej - Joanna Moskal