Konkurs modelarski

W dniach 21- 27 października 2013 r. w sali wystawienniczej przy bibliotece po raz trzeci odbył się Konkurs Modelarski poprzedzony wystawą modeli zrobionych przez osoby indywidualne i zrzeszone w klubach w Wysokiem, Krzczonowie i Krasnymstawie.

Organizatorami konkursu byli Jarosław Żyśko i pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wysokiem. Wśród odwiedzających wystawę znaleźli się zarówno mieszkańcy naszej gminy jak i uczniowie Szkoły Podstawowej w Wysokiem wraz z nauczycielami. Zwiedzający byli pod wrażeniem inwencji twórczej, różnorodności i jakości wykonanych modeli. Tegoroczny konkurs zgromadził ponad 200 prac w różnych kategoriach. Były to modele wykonane z papieru, plastiku oraz innych materiałów.

Najpopularniejszą kategorią były modele samolotów, pojazdów bojowych oraz statków. Rozstrzygnięcie III Edycji Konkursu Modelarskiegoodbyło się 27 października 2013 r. (niedziela). Uczestniczyły w niej władze gminy oraz zaproszeni goście. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i wyróżnienia oraz puchary  i nagrody rzeczowe (modele do składania).

Szczególnym gościem był Pan Romuald Andrzejczuk z Białegostoku, który zaprezentował imponującą kolekcję modeli dźwigów, żurawi  i innego sprzętu z dziedziny budownictwa - wszystkie wykonane z metalu. Szczególną uwagę zwrócił model ładowarki HSW Ł- 34 w skali 1: 16 o wadze 5,6 kg. Była to najciekawsza kolekcja tegorocznego konkursu. Najmłodszy uczestnik Jakub Rafał zdobył uznanie zwiedzających za kolekcję czołgów.