MAJÓWKA W WYSOKIEM

Fotorelacja z Wysockiej Majówki, która odbyła się w dniu 22 maja 2016 r.

22 maja w piękną, słoneczną niedzielę w Wysokiem na placu przed sceną odbył się festyn majowy, podczas którego dokonania artystyczne zaprezentowały dzieci z naszej gminy. Jako pierwszy wystąpił zespół taneczny TOP-DANCE. Licznie zgromadzona publiczność podziwiała i gromkimi brawami nagradzała tancerzy prezentujących  różne  układy choreograficzne. Następnie wystąpiły dzieci z Ogniska Muzycznego grające na instrumentach klawiszowych i gitarze oraz solistka Ania Dudka.

Publiczność z ciekawością patrzyła na przyjazd radiowozu, z którego wysiedli policjanci: komisarz Teresa Wąsikowska i aspirant Piotr Żydek
z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Pani komisarz po powitaniu przedstawiła zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, po czym przystąpiła do najbardziej oczekiwanej części wizyty, czyli konkursów i przedstawienia Misia Sierżanta Poli, który z koszykiem cukierków przemieszczał się wśród publiczności witając się i stając do licznych fotografii. Pod sceną zgromadziło się dużo dzieci chętnych do zabawy.
Na wstępie był konkurs plastyczny „Malujemy Misia Poli”, w którym uczestniczyło czternaścioro dzieci. Najładniejszą pracę wykonała Weronika Małek, która w nagrodę otrzymała maskotkę Misia Sierżanta Poli.
Następnie do rozwiązania była krzyżówka prewencyjna z zakresu
wiedzy o ruchu drogowym i konkursy dla maluchów
z rodzicami/opiekunami ze znajomości numerów alarmowych .

Duże oblężenie było przy radiowozie, do którego dzieci wchodziły
i poznawały wyposażenie. Liczna kolejka ustawiła się też do pobierania odcisków palców. Pan policjant opowiedział dzieciom,
o technice śledczej, jaką jest daktyloskopia.
Dla dorosłych był slalom
z pachołkami w alkogoglach – niezwykłych okularach, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata oczami kogoś z jednym promilem alkoholu we krwi.
Na zakończenie uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe i nagrody.

W dalszej części imprezy wystąpiły wspólnie panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz grupa prezentująca sztukę walki Taekwondo.
Następnie znowu były konkursy z nagrodami: z wiedzy o gminie,  czytelniczy i zręcznościowy, które przygotowali pracownicy biblioteki. Podczas trwania festynu była możliwość wypicia kawy lub herbaty oraz degustacja smakowitych wypieków przygotowanych przez członkinie KGW.
Przez cały czas dzieci do swojej dyspozycji miały dmuchaną zjeżdżalnię, zamek do skakania oraz plac zabaw.
Festyn zakończył się koncertem zespołu SAKORD i zabawą taneczną.

Organizatorami festynu byli: Gminna Biblioteka Publiczna , Urząd Gminy
i Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiem.