MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK: 22.02.2019 r.

Wręczenie dyplomów Małego Czytelnika trzylatkom zarejestrowanym w 2018 r.

MAŁA KSIĄŻKA -WIELKI CZŁOWIEK to pilotażowy projekt realizowany przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w którym wzięła udział GBP w Wysokiem. Akcja skierowana była do trzylatków (ur. w 2015 r.) i ich rodziców. Każdy trzylatek, który przyszedł do biblioteki otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, na którą dostawał naklejkę za każdą wypożyczoną książkę. W wyprawce był także poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” . W GBP zarejestrowaliśmy 15 trzylatków, wszyscy otrzymali imienne dyplomy Małego Czytelnika, część z nich mogła przyjść razem by wspólnie się pobawić.