MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK trzecia edycja

ogólnopolskiej kampanii skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym

W 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna wzięła udział
w trzeciej odsłonie ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie
„Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym,  które odwiedziło bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzymało w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymał naklejkę, a po zebraniu dziesięciu został uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce była też broszura informacyjna dla rodziców.

W GBP wydano 16 kart Małego Czytelnika i 5 w Filii w Maciejowie Starym. Łącznie wydano 13 dyplomów. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa Covid-16 dyplomy w większości przypadków były wydawane indywidualnie lub w małych grupach.