NARODOWE CZYTANIE W GBP W WYSOKIEM

W dniach 7 – 8 września 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Wysokiem włączyła się w ogólnopolską akcję – czytanie powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Z tej okazji została przygotowana gazetka informacyjna oraz wystawka książkowa z różnych wydań powieści „Przedwiośnie”.7.09. (piątek) „Przedwiośnie” czytaliśmy w bibliotece gminnej wspólnie z młodzieżą i nauczycielką języka polskiego z wysockiego gimnazjum.8.09. (sobota) Narodowe Czytanie zorganizowaliśmy wspólnie ze szkołą przed budynkiem, w którym mieści się biblioteka. Część uczniów była ubrana w stroje stylizowane na lata dwudzieste XX wieku. Do wspólnego czytania „Przedwiośnia” w plenerze włączyli się też mieszkańcy naszej gminy.