r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Przekazanie karetki pogotowia dla społeczności gminy Wysokie

04-01-2018

Po sesji Rady Gminy Wysokie w dniu 29 grudnia miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek przekazał dla społeczności gminnej karetkę pogotowia ratunkowego.

Jest to bardzo dobra informacja dla mieszkańców gminy Wysokie. Po latach starań udało się kupić karetkę pogotowia, którą będzie dysponował Zakład Opieki Zdrowotnej w Wysokiem. Do tej pory mieszkańcy Wysokiego i okolicznych miejscowości musieli czekać na ambulans, który jechał tu z Bychawy a nawet z Lublina. Teraz czas oczekiwania na pomoc znacznie się skróci.
Ambulans od kilku dni już obsługuje chorych z terenu gminy i ościennych miejscowości. Formalnie jest przypisany do bychawskiego szpitala, jednak na stałe rezyduje przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wysokiem.

W uroczystości wziął udział Wojewoda Lubelski, bo to dzięki ministerialnym rezerowm i dodatkowym środkom finansowym na służbę zdrowia przekazanym przez centralę, udało się sfinansować zakup ambulansu. Kluczyki do samochodu oraz oficjalny akt przekazania Wojewoda wręczył dyrektorowi Samodzielnego Publiczego Zakładu Opieku Zdrowotnej w Bychawie Piotrowi Wojtasiowi.

Poświęcenia karetki dokonali księża z wysockiej parafii św. Michała Archanioła.

 

 

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software