r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Razem dla klimatu
Zdjęcie Artykułu

Relacja z wyjazdu uczniów do Nadleśnictwa Krasnystaw

02-10-2016

Sprawozdanie z wyjazdu na prelekcje Nadleśnictwa Krasnystaw na temat „Rola drzew w ochronie klimatu”, „Życie drzewa”

W dniu 15 września 2016 r. w ramach projektu „Widzę i działam dla klimatu” realizowanego w ramach projektu grantowego – „Razem dla klimatu” odbył się wyjazd edukacyjny na teren Nadleśnictwa Krasnystaw, woj. lubelskie. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas IV – VI Szkół Podstawowych z terenu Gminy Wysokie (Szkoła Podstawowa w Maciejowie Starym oraz w Wysokiem), w sumie 45 osób. Opiekunami wycieczki były nauczycielki biologii i przyrody – P. Teresa Puchala oraz P. Grażyna Panek.
Prelekcja przedstawiciela Nadleśnictwa Krasnystaw na temat „Rola drzew w ochronie klimatu” oraz „Życie drzewa” zostały wygłoszone podczas zajęć terenowych odbywających się na terenie nadleśnictwa.
Zajęcia odbyły się na trasie ścieżki dydaktycznej w szkółce leśnej Borek. Z licznych, ciekawie i kolorowo wykonanych tablic edukacyjnych umieszczonych wzdłuż ścieżki uczniowie wynieśli wiadomości dotyczące: cyklu życia lasu, jego budowy warstwowej, form ochrony przyrody, roślin, zwierząt, darów lasu. Szczególną uwagę pani leśnik zwróciła na rolę drzew w ochronie klimatu.
Dzięki zajęciom w bezpośrednim kontakcie z lasem uczniowie nauczyli się lepiej rozróżniać leśne rośliny i zwierzęta, poznali dokładniej rolę drzew i gospodarki leśnej. Uczniowie lepiej zrozumieli prawa rządzące leśną przyrodą oraz procesy w niej zachodzące. Okazało się, że nawet dzieci mieszkające na wsi, wychowane w kontakcie z przyrodą są zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy o lesie oraz jego wpływie na kształtowanie klimatu.
Po leśnych wędrówkach uczniowie wraz z opiekunkami i panią leśnik odpoczęli przy ognisku w specjalnym obiekcie dydaktyczno – rekreacyjnym przy szkółce Borek.
W załączeniu dokumentacja fotograficzna z wyjazdu.

 

 

 

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software