r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Razem dla klimatu
Zdjęcie Artykułu

Sprawozdanie z wyjazdu na UMCS w ramach projektu „Widzę i działam dla klimatu”

10-11-2016

Dnia 28.10.2016 r. uczniowie Szkół Podstawowych w Maciejowie Starym i Wysokiem uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS w Lublinie.

Na początku spotkania uczniowie wysłuchali prelekcji, z której dowiedzieli się w jaki sposób kształtuje się pogoda i jaki jest jej wpływ na klimat.
Następnie pracownicy uczelni zapoznali uczniów z budową i przeznaczeniem przyrządów służących do pomiaru składników pogody. Dzieci miały możliwość odczytywania pomiarów z niektórych przyrządów.
Dlaczego niebo jest niebieskie? W jaki sposób powstają chmury? Dlaczego wieje wiatr? Dlaczego tornada są niebezpieczne? Jak powstaje tęcza? Skąd się biorą błyskawice? Na te i wiele innych pytań uczniowie uzyskali odpowiedzi oglądając prezentację multimedialną pt.” Ciekawe zjawiska pogodowe”. W trakcie prezentacji odpowiadali na pytania wykładowców i otrzymywali drobne upominki. Prowadzący zaciekawili uczniów tematem spotkania i zachęcili do dalszego, samodzielnego poszukiwania informacji.
W załączeniu dokumentacja fotograficzna z wyjazdu.
 
 
 
 
 
 
 
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software