ROK 2020 ROKIEM ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

WYSTAWY

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II w sali konferencyjnej przy bibliotece gminnej prezentowane były dwie wystawy:

„WYSTAWA WSPOMNIEŃ JANA PAWŁA II”- to sześć akwarel lubelskiej malarki Magdaleny Kleszcz, ukazujących postać Ojca Świętego w najbardziej charakterystycznych ujęciach:

1. Pierwsze przemówienie
                      2. Krakowskie okno
                      3. Spacer w Bieszczadach
                      4. Błogosławieństwo dziecka
                      5. Kontemplacja przy krzyżu
                      6. Ukochane góry.

Autorka jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Studiuje na III roku Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Na co dzień maluje obrazy w technice olejnej, uczestniczy w plenerach malarskich, zajmuje się również rzeźbą.

„JAN PAWEŁ II”  to wystawa (w formie fotogazetki) przygotowana przez bibliotekę gminną na podstawie materiałów udostępnionych przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

Obie wystawy zobaczyli uczniowie z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Wysokiem (około 70 osób), którzy przychodzili klasami wraz z wychowawcami.