Roztrzygnięcie VI Edycji Konkursu Modelarskiego

W dniach 14-20 listopada br. w sali konferencyjnej przy bibliotece gminnej prezentowana była wystawa modeli.

Organizatorami wystawy i konkursu byli pracownicy biblioteki, ośrodka kultury oraz Pan Jarosław Żyśko – prowadzący zajęcia w miejscowym klubie. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, obejrzało ją około 250 osób: były to grupy zorganizowane z Zespołu Szkół w Wysokiem oraz osoby indywidualne. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 200 modeli. Zostały one wykonane przez 43 modelarzy, zrzeszonych w klubach: w Lublinie, Świdniku, Krasnymstawie, Biłgoraju, Krzczonowie, Rudej Hucie i Franciszkowie oraz w Wysokiem.
20 listopada (niedziela) nastąpiło ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu poprzedził pokaz samolotów, dronów i samochodów osobowych zdalnie sterowanych na placu przed sceną oraz na dużej sali.

Laureaci głównych nagród:

Nagrodę Publiczności otrzymał Tomasz Osieleniec
za model Tiger Rag, który zdobył największą liczbę głosów wśród zwiedzających wystawę.

Nagrodę Grand Prix otrzymał Dariusz Machula
za model La REAL

Nagrody i puchary otrzymali również:

Kamilka Czyżo jako Najmłodszy Uczestnik Konkursu,

Kamil Grabowski za Najlepszy Model Plastikowy Juniora,

Mateusz Kowal za Najlepszy Model Kartonowy Junior,

Bartosz Rogowski za Najlepszy Model Kartonowy Młodzika

Zenon Pawlikowski za Model wykonany od podstaw

Marcela Geizler za Model w kategorii Science Fiction
Robot R2D2

Pozostali modelarze otrzymali od organizatorów dyplomy, wyróżnienia, nagrody rzeczowe
oraz książki i czasopisma o tematyce modelarskiej.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Docenienie pracy, wysiłku i pomysłowości modelarzy
w postaci nagród było możliwe m.in. dzięki sponsorom. W tym roku wsparli konkurs:
Stanisław Śliwiński, Agnieszka Waga, Zbigniew Pitura, Wiesław Sygacz, Anna Gustaw, Małgorzata Gałka, Lucjan Wojtas, Barbara Janczarek, Barbara Żelazna, Jacek Romanek, Mirosława Żyła, Renata i Krzysztof Hysa, Grażyna i Alfred Mordzińscy,
Maria Kozyra,Mariola Kusiak, Dorota Dobrzyńska, Mariusz Małek oraz Mariusz Krzysiak.

Celem konkursu jest popularyzacja modelarstwa, zainteresowań technicznych i historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu, przyciągnięcie nowych adeptów sztuki wykonywania modeli
oraz promocję gminy Wysokie.