Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk

8 października Gminna Biblioteka Publiczna w Wysokiem zorganizowała dwa spotkania autorskie z Panią Elżbietą Bednarczyk - autorką książeczek dla dzieci, wierszy dla dorosłych, pocztówek, aktorką i tancerką.

W tym niezwykłym wydarzeniu uczestniczyły dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem oraz przedszkolaki. Podczas rozmów z dziećmi Pani Elżbieta przekazała im wiele cennych wartości, takich jak: szanowanie innych, odpowiedzialność, przyjaźń, zachęcała też do czytania książek, które wzbogacają wiedzę i pozwalają poznać świat.

Ponieważ autorka od wielu lat mieszka w Australii, z pasją opowiadała o bezpiecznym życiu na tym wyjątkowym kontynencie. Jej opowieści wzbogaciła prezentacja multimedialna, podczas której dzieci oglądały miasta, krajobrazy, rośliny i zwierzęta, które wzbudzały ich szczególne zainteresowanie. Opowiadała jak mieszkańcy żyją, jak są przyjaźnie nastwieni do innych i jak spędzają swój wolny czas.

Zachwyt widowni wzbudziły dwa piękne, pełne ekspresji tańce wykonane przez Panią Elżbietę, zaprezentowane w prześlicznych strojach.

Końcowym etapem tego niezwykłego spotkania było czytanie przez autorkę swoich książeczek  tj. „Chciwy niedźwiadek”, „Nocne rozmowy” i „Kłótnia w tornistrze”, które zawierają pouczające przesłania. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość nabycia książeczek wraz z imienną dedykacją i autografem pisarki.

Pani Elżbieta Bednarczyk przekazała uczestnikom cenne wskazówki i rady. Było to niezwykłe i bardzo pouczające spotkanie.