Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Dmitrocą

- bajkopisarzem, poetą, satyrykiem i tłumaczem, w którym uczestniczyli uczniowie klas I - III szkoły podstawowej w Wysokiem.

Zbigniew Dmitroca to autor pięciu tomików wierszy i ponad czterdziestu książek dla dzieci. Twórca i aktor Jednoosobowej Trupy Kukiełkowej „Teatrzyk jak się patrzy”. Kukiełki zwierząt i ptaków z "magicznej walizki"  przygotowane przez żonę pisarza - ilustratorkę książek i malarkę Panią Magdalenę bardzo się dzieciom podobały. W czasie spotkania dzieci były bardzo aktywne,  brały w nim czynny udział trzymając tekturowe „sylwetki” z teatrzykowej walizki. Każdej prezentacji towarzyszył zabawny wierszyk z morałem w wykonaniu autora.
Aktualnie w lubelskim Teatrze H. Ch. Andersena przygotowywana jest premiera jego sztuki dla dzieci "Koziołek kręciołek".