Święto Pieczonego Ziemniaka 2015

4 października Wysokie plac przy scenie

4 października w piękną, słoneczną niedzielę w Wysokiem na placu przy scenie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza rozpoczęła się występem dziecięcych grup tanecznych.  Następnie zaprezentowały się dzieci uczestniczące w nauce śpiewu, gry na gitarze i instrumentach klawiszowych. W/w zajęcia odbywają się w Wysokiem w budynku, w którym mieści się biblioteka gminna. Część artystyczną zakończył zespół The Ambers, w składzie którego jest jeden z instruktorów nauki muzyki.

W dalszej części dzieci i dorośli brali udział w różnych konkursach związanych z ziemniakami (obieranie ziemniaka na czas, najdłuższy obierek, slalom z ziemniakami itp.) oraz literackich. Dzieci do woli mogły korzystać ze sprzętu rekreacyjno-rozrywkowego tj. dmuchana zjeżdżalnia, zamek do skakania i basen z piłeczkami. Animatorka kultury poprowadziła ciekawe zajęcia połączone z nauką Zumby, po czym malowała wszystkim dzieciom twarze.
W związku z ogólnokrajową akcją „Trzeźwy Kierowca” prelekcję z prezentacją multimedialną przedstawił Marcin Kryk, podkreślając jak ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo na drogach. W trakcie imprezy za sceną paliło się ognisko, gdzie pieczono ziemniaki i kiełbaski. Kije do ogniska przygotowała młodzież, a ziemniaki przynieśli mieszkańcy naszej gminy. Przy scenie prezentowane były prace z jesiennych darów natury tj. liście klonu, kasztany, żołędzie. Dla chętnych był pokaz, jak się takie prace wykonuje.

Święto Pieczonego Ziemniaka przygotowali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej, Urzędu Gminy oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem.