Szkolenie komputerowe w GBP w Wysokiem

Od 30 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wysokiem odbywa się szkolenie komputerowe, prowadzone przez trenera z Centrum Szkoleń i Innowacji Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie. Jest to projekt pt. "Lubelskie Kompetencje ICT", mający na celu podwyższenie kompetencji u 140 dorosłych osób (w wieku 25 lat i więcej) o niskich kwalifikacjach z terenu województwa lubelskiego.

W pierwszym dniu kursu uczestniczyli: Pani Marta Cimek i Pan Paweł Oleszek - koordynatorzy projektu oraz  Pan Dariusz Malon, który prowadzi szkolenia w bibliotece.

W szkoleniu bierze udział 10 osób, są to mieszkańcy gminy Wysokie. Wszyscy kursanci otrzymali podręczniki oraz niezbędne materiały biurowe. Spotkania odbywaja się 3 razy w tygodniu i trwają 4 godziny. Dotychczas uczestnicy uzyskali informacje na temat historii internetu i jego możliwości.  Poznali też zasady korzystania z wyszukiwarek, rodzaje plików i ich rozpoznawanie, były też ćwiczenia z pisania i edytowania tekstu, zapisywanie informacji na dysku oraz komunikacja za pośrednictwem poczty elektronicznej.