r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności

„SZTUK – MISTRZ WYSPIAŃSKI”

26-10-2007

Rok 2007 został ogłoszony przez Parlament RP rokiem Stanisława Wyspiańskiego w setną rocznicę jego śmierci.Z tej okazji Biblioteka Powiatowa w Lublinie w ramach programu operacyjnego „Wyspiański” sfinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowała „Wystawę objazdową Sztuk – Mistrz Wyspiański”.Nasza biblioteka została zaproszona do realizacji tego projektu w ramach którego projektowane były kostiumy do scen z „Wesela” a następnie odbyła się sesja fotograficzna w plenerze czego efektem jest wystawa „Album Rodzinny”.

Zajęcia warsztatowe z młodzieżą w dniach 02 i 09 października 2007 r. prowadził aktor Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie Pan Daniel Arbaczewski. Przygotowano także fotoreportaż z prowadzonych warsztatów do którego zdjęcia wykonali Pani Urszula Kurek z PBP w Lublinie oraz Pan Andrzej Godziszewski z GBP w Wysokiem (zdjęcia te można oglądać w naszej bibliotece do czego zachęcamy naszych czytelników do obejrzenia tych zdjęć).

26.10.2007 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wysokiem odbyła się prezentacja obu wystaw „ Sztuk – Mistrz Wyspiański” oraz „Album Rodzinny”. Na wstępie głos zabrała Urszula Kalińska dyrektor GBP w Wysokiem witając młodzież licealną i zaproszonych gości. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor PBP w Lublinie Magdalena Kędra.

Wystawę „Sztuk – Mistrz Wyspiański” w bardzo ciekawy i przystępny sposób omówiła Pani Krystyna Rybicka, pracownik Filii Nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Obie wystawy cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko młodzieży ale i zaproszonych gości.
Biblioteka zorganizowała także wystawę prac Pana Janusza Szeregi z Wysokiego, gdzie można było podziwiać jego talent oglądając piękne obrazy i rzeźby.

Na inaugurację wystawy przybyła młodzież, która uczestniczyła w warsztatach oraz ich koleżanki i koledzy z klas III LO w Wysokiem wraz z wychowawcami oraz Panią Dyrektor Elżbietą Król.

W uroczystości wzięli udział także Pani Magdalena Kędra Dyrektor PBP w Lublinie wraz z instruktor Panią Urszulą Kurek. Przybyli także Wójt Gminy Wysokie Pan Henryk Romanek, Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Wysokiem Pani Hanna Jarmuł, oraz koleżanki bibliotekarki z Bychawy Pani Barbara Cywińska, z Zakrzewa Pani Maria Król i z LO w Wysokiem Pani Katarzyna Szkutnik.

W trakcie oglądania obu wystaw można było spróbować pieroga gryczanego, regionalnej potrawy wpisanej na listę produktów tradycyjnych i regionalnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Produkt zarejestrowała i przygotowała Pani Stanisława Goleń Przewodnicząca KGW z Giełczwi.

W warsztatach brali udział: Ewelina Łagód, Patrycja Gauda, Andriana Andrusyszyn, Kinga Stepień, Magdalena Poniewozik, Andżelika Boryta, Michał Kaliniak, Marcin Kowalczyk, Paulina Dębczak, Joanna Próchnicka, Michał Jarmuł, Agnieszka Tuchman, Monika Powęzka, Agnieszka Sławek.
Andrzej Godziszewski GBP Wysokie
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software