Uczniowie klasy III "b" w bibliotece gminnej:

12 maja br. wraz z wychowawczynią P. Barbarą Stefaniak uczestniczyli w lekcji bibliotecznej nt. wyszukiwania informacji w encyklopediach i słownikach w wersji książkowej oraz elektronicznej.

Lekcja biblioteczna rozpoczęła się omówieniem rodzaju encyklopedii, słowników i leksykonów. W tym celu została przygotowana wystawka z w/w publikacji.  Po prezentacji dzieci w grupach czteroosobowych przystąpiły do ćwiczeń, które polegały na napisaniu odpowiedzi na wcześniej przygotowane pytania: źródło informacji i numer strony.

Dalsza część lekcji odbyła się w czytelni internetowej. Uczniowie wyszukiwali informacje
w zainstalowanych słownikach i encyklopediach. Uwzględniając, że w najbliższym czasie wyjeżdżają na wycieczkę do Kazimierza Dolnego oglądali miejsca, które będą zwiedzać.

Poznali też stronę internetową biblioteki, oglądając z zaciekawieniem zdjęcia z wcześniejszych zajęć, które odbywały się w bibliotece gminnej.