V FORUM KOBIET

10 marca 2019 r. Lokalna Grupa Działania „Kraina wokół Lublina” zorganizowała w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem V Forum Kobiet, w którym uczestniczyło ponad 140 pań reprezentujących organizacje pozarządowe: w tym KGW i stowarzyszenia, sołectwa oraz gminy członkowskie powiatu lubelskiego.

Uczestniczki spotkania powitały: Wiceprezes Zarządu LGD pani Beata
Janiszewska – Brudzisz oraz Wójt Gminy Wysokie pani Dorota Dobrzyńska.

List z życzeniami do Uczestniczek Forum od Starosty Lubelskiego, skierowany na ręce Kierownik Biura LGD pani Małgorzaty Olechowskiej, odczytała Naczelnik Wydziału Organizacyjnego pani Jolanta Kais.

Po krótkim wprowadzeniu pani Beata opowiedziała o zaletach wieku 50+, możliwościach realizacji swoich pasji, tym samych realizując pierwszy punkt programu Pięćdziesiątka to my….

Fajna baba nie rdzewieje…- to ewidentny przykład pani Aliny Łuszczak, która na swoim przykładzie opowiedziała o dobrym samopoczuciu i radości życia w każdym wieku.

My się zmiany nie boimy… to wyzwanie i jednocześnie zachęta dla kreatywnych kobiet. Ewidentnym przykładem były cztery odważne panie, które poddały się metamorfozie wykonanej przez panią Marzenę Karpowicz.

O swoich pasjach i drodze do sukcesu opowiedziała lubelska pisarka, poetka i skrzypaczka pani Agnieszka Polak. Uczestniczki Forum miały możliwość zakupu jej książek, których tematyka to historie niezwykłych kobiet – w pełni odzwierciedlające motto jej wystąpienia Kobieta jest jak książka… Pani Agnieszka pięknie zagrała kilka utworów na skrzypcach,
co spotkało się z dużym aplauzem uczestniczek..

Kobiety i ich pasje… to piękne opowieści czterech pań: zwiedzającej Polskę na rowerze, twórczyni rękodzieła, Wolontariuszki Roku oraz licencjonowanej pilotki balonów,
jednej z nielicznych w Polsce.

Spotkanie uświetnił spektakl „Sympozjum Kobiet” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Być Kobietą”  z gminy Głusk, gorąco oklaskiwany przez publiczność.

Kawa, herbata, ciasta przygotowane przez panie z KGW gminy Wysokie i obiad stanowiły miły
i smaczny „przerywnik” trwającego ponad 6 godzin spotkania. Krótka prezentacja o aktywności kobiet w LGD „Kraina wokół Lublina” zakończyła pierwszą część Forum.

Ostatni punkt spotkania to warsztaty  z rękodzieła, w których uczestniczyło około
50 osób. W grupach wykonywane były: obrazy z mchu, kwiaty z tkaniny, szron na szkle, kartki wielkanocne oraz pisanki metoda decoupage.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia można było podziwiać i zakupić przepiękne wyroby wykonane przez pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie
i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczy w Załuczu.

Miło było w naszej gminie gościć kobiety kreatywne – liderki, działające w lokalnych środowiskach.