VII EDYCJA WYSTAWY MODELARSKIEJ

22 października 2017 r. - podsumowanie

Tegoroczna wystawa zgromadziła 238 modeli, w tym 155 plastikowych, 73 kartonowe i 10wykonanych od podstaw. Zostały one wykonane przez 56 modelarzy, w tym 35  Młodzików i 4 Juniorów zrzeszonych w klubach: TAURUS i MOK w Świdniku, KLUB MINI w Krasnymstawie, DEDAL i IKAR w Chełmie, LOK w Biłgoraju, MINIATURA w Krzczonowie
i Żukowie, ŚMIGIEŁKO w Rudej Hucie, GOK w Niedrzwicy Dużej, w świetlicy wiejskiej we Franciszkowie oraz Klub WYSOKIE LOTY w Wysokiem.

22 października br. w niedzielę nastąpiło ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu.

Nagrodę Publiczności otrzymał Tadeusz Stachniuk
za model samolotu YAK 54, który zdobył największą liczbę głosów wśród zwiedzających wystawę.

Nagrodę Grand Prix otrzymał Zenon Pawlikowski za model żaglowca SANTA LEOKADIA.

Puchary otrzymali:

Jakub Szczerbin jako Najmłodszy Uczestnik Konkursu

Alicja Czyżo za najlepszy model kartonowy Młodzika

Michał Pawlak za najlepszy model plastikowy Młodzika

Mateusz Kowal za najlepszy model kartonowy Juniora

Michał Kępowicz za najlepszy model plastikowy Juniora

Izabela Czyżo za najmniejszy model „Przystanek PKS”

Tadeusz Stachniuk za największy model „Szybowiec F3J”.

Pozostali modelarze otrzymali od organizatorów nagrody (kalendarze - notesy z logo wystawy i modele do składania) oraz dyplomy, książki i czasopisma o tematyce modelarskiej. W podsumowaniu uczestniczył nestor polskiego modelarstwa Marian Łoza. Docenienie pracy w postaci nagród było możliwe m.in. dzięki sponsorom.
W tym roku konkurs wsparli:
 Małgorzata i Zbigniew Lech – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe;  Ewa i Zbigniew Pitura – Kiosk RUCH;  Anna Gustaw – Sklep Wielobranżowy;  Henryk Kuryło – Zakład Elektromechaniczny; Małgorzata Gałka – Zakład Fryzjerski; Lucjan Wojtas – Prywatna Lecznica Weterynaryjna w Wysokiem;  Barbara Janczarek – Apteka Prywatna; Barbara Żelazna – Sklep Spożywczy; Mirosław Żyła – Sklep Motoryzacyjny; Gustaw Brodaczewski – Biuro Rachunkowe; Maria Kozyra - Ubezpieczenia;  Agnieszka Waga - Kwiaciarnia; Wiesław Sygacz – Zakład Wulkanizacyjny;  Mariola Stanicka– Apteka WITAMAR;  Mariusz Krzysiak: firma „MEB-MIX”;  Artur Romanek „PERFECT CAR”.

W puli nagród znalazły się również puchary przekazane przez Stanisława Śliwińskiego -  wydawnictwo WEKTOR oraz Macieja Herbuta – wydawnictwo EXTRA MODEL.
Najmłodsi uczestnicy otrzymali słodycze od dyrektor ROKiS w Krzczonowie Beaty Gajur.

Konkurs ma na celu popularyzację modelarstwa wśród dzieci i młodzieży jako jedną z form spędzania wolnego czasu, kształtowanie zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej, uczenie dokładności, cierpliwości i systematyczności w pracy. Ma również na celu integrację środowiska modelarskiego, wymianę doświadczeń oraz promocję gminy Wysokie.

Organizatorami VII edycji byli: Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Ośrodek Kultury oraz Klub Modelarski „Wysokie Loty” w Wysokiem.

Wystawę obejrzało około 180 osób. Były to grupy zorganizowane z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Wysokiem oraz osoby indywidualne.