VIII EDYCJA WYSTAWY MODELARSKIEJ

W dniach 26 listopada – 2 grudnia 2018 r. GBP w Wysokiem była współorganizatorem wystawy modeli.

Tegoroczna wystawa zgromadziła rekordową liczbę - 371 modeli: w tym 185 kartonowych, 173 plastikowych i 13 wykonanych od podstaw. Zostały one wykonane przez 84 modelarzy, w tym 33  młodzików i 25 juniorów. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć modelarzy z Zamościa, Zaburza, Borków, Ćmiłowa, Wincentówki, Krasnegostawu, Krzczonowa, Żukowa, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Rykach, z Klubu przy GOK w Niedrzwicy Dużej, ze świetlicy wiejskiej we Franciszkowie, a także grupę sześciolatków z miejscowego przedszkola i modelarzy z wysockiego klubu „Wysokie Loty” z panem Jarosławem Żyśko na czele.
2 grudnia br. nastąpiło ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, nagród i dyplomów
Nagrodę Publiczności otrzymał Krzysztof Datkiewicz
za model holownika NORDIC, który zdobył największą liczbę głosów
wśród zwiedzających wystawę.
Nagrodę Grand Prix otrzymał Dariusz Machul
za model okrętu HMS HOOD.
 Konkurs ma na celu popularyzację modelarstwa, a zwłaszcza  wśród dzieci
i młodzieży jako jedną z form spędzania wolnego czasu, kształtowanie zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej, uczenie dokładności, cierpliwości
i systematyczności w pracy. Ma również na celu integrację środowiska modelarskiego, wymianę doświadczeń oraz promocję gminy Wysokie.
Organizatorami VIII edycji byli: Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Ośrodek Kultury oraz Klub Modelarski „Wysokie Loty” w Wysokiem.
Wystawę obejrzało około 170 osób.
Wszystkim sponsorom składamy serdeczne podziękowania.