Warsztaty plastyczne na Dzień Matki

Relacja z zajęć, na których wykonywaliśmy prezenty dla naszych mam.

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki zorganizowaliśmy w bibliotece cykl warsztatów plastycznych. Na zajęciach gościliśmy cztery klasy ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem.

Warsztaty rozpoczęliśmy 14 maja z Panią Anną Oleszek-Oszust i grupą 6 - latków. Dzieci uczestniczyły w krótkiej lekcji bibliotecznej, która miała na celu pokazanie jakie książki gromadzone są w bibliotece. Następnie w "Kąciku dla dzieci" Ewa Bączek przeczytała książeczkę "Martynka i Dzień Mamy", której tekst zainspirował dzieci do zrobienia laurek dla swoich mam.

Na kolejnych zajęciach  w dniu 15 maja robiliśmy kartki z uczniami klasy II, którym towarzyszyła Pani Agata Wysocka.

Nasz cykl zajęć zakończyliśmy 22 maja. Tego dnia gościliśmy aż dwie klasy III „a” i „b” z wychowawczyniami: Panią Małgorzatą Krzysiak i Panią Anną Gmyz. Dzieci zrobiły przepiękne maki z bibuły i krepiny.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach po wykonaniu prac mieli czas na zabawę w „Kąciku dla dzieci”.

Opracowanie Joanna Moskal