Warsztay "Mirabelka - drzewko pamięci"

W ramach ogólnopolskiej akcji "Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy" w Filii GBP w Giełczwi zostały przeprowadzone warsztaty z uczniami klas VI-VIII.

Filia GBP w Giełczwi zorganizowała warsztaty „Mirabelka – drzewko pamięci” związane z książką „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza, na podstawie której Barbara Morawiec red. nacz. Lustra Biblioteki przygotowała scenariusze do przeprowadzenia warsztatów.  Warsztaty zostały przeprowadzone w sali gimnastycznej szkoły podstawowej. W warsztatach wzięło udział 17 uczniówz klas VI-VIII. Podczas warsztatów czytane były fragmenty książki, które skłoniły uczniów do rozmów i dyskusji na temat historii Polski, patriotyzmu i ojczyzny. Po dyskusji  uczniowie przystąpili do odrysowywania swoich dłoni, na których napisali ważne słowa dla Polski i przyczepili do przygotowanego wcześniej drzewa na tablicy korkowej.
Na pamiątkę tych warsztatów uczniowie wykonali dla siebie zakładki do książek, które ozdobili
według własnych pomysłów oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy.