Wycieczka do biblioteki - 4-latki z Przedszkola Samorządowego w Wysokiem

W ramach wycieczki do biblioteki 10 maja b.r. bibliotekę gminną odwiedziły 4-latki z Przedszkola Samorządowego w Wysokiem (20 osób) wraz z opiekunem panią Zofią Romanek. Powitała ich bibliotekarka Ewa Bączek, następnie opowiedziała im jak wygląda praca w bibliotece, jakie są zasady wypożyczania książek, jaki jest układ książek na półkach. Potem pokazała jak wyglądają książki drukowane dla małych dzieci i zaprosiła do obejrzenia wystawki. Następnie dzieci przeszły do innego pomieszczenia, gdzie znajdowały się książeczki przeznaczone dla nich do wypożyczenia i ochoczo zabrały się za ich oglądanie. Podsumowaniem całej wycieczki była znaleziona przez dzieci książeczka pt. „Kicia Kocia w bibliotece”, którą przeczytała dzieciom bibliotekarka. W międzyczasie dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które obie panie odpowiadały w miarę swoich możliwości.