r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Jesteś tutaj: Strona główna » Sport
Sport
Sport w gminie jest nieodzownym elementem życia wielu jej mieszkańców. Jest dziedziną życia społeczności lokalnej, którą trzeba zorganizować, zagospodarować i wspierać. Sport uczy istotnych wartości i umiejętności życiowych: pewności siebie, pracy w zespole, poczucia wspólnoty, dyscypliny i szacunku i zasad fair play.

Samorząd Gminy Wysokie dostrzega to wspierając inicjatywy, które przyczyniają się do rozwijania sportu. Pracuje też nad stworzeniem warunków i możliwości dzieciom wiejskim do rozwijania zainteresowań sportowych poprzez stworzenie atrakcyjnej oferty, która będzie uwzględniała zainteresowania potencjalnych uczestników.

Najważniejszą inwestycją z zakresu sportu było zbudowanie w Wysokiem przy ul. Kościelnej kompleksu sportowego w ramach rządowego programu „Moje boisko ORLIK 2012”. Od 2010 roku mieszkańcy gminy mogą dzięki temu korzystać z boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią i boiska do piłki nożnej ze sztuczną trawą. Do dyspozycji jest także zaplecze sanitarno – gospodarcze w postaci szatni i pryszniców. Całość kompleksu sportowego jest ogrodzona i oświetlona. Na łączną wartość zadania tj 1 miliona zł po równo złożyły się budżety Gminy Wysokie, Województwa Lubelskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ciężko byłoby mówić o inwestycjach sportowych gdyby nie fundusze strukturalne. To dzięki nim przy każdej szkole na terenie gminy Wysokie pojawiły się m.in. nowoczesne place zabaw a przy Szkole Podstawowej w Giełczwi dodatkowo dwa boiska sportowe i parking samochodowy. Pieniądze na ten cel pochodziły w większości z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2015.

Najnowszą inwestycją, która niewątpliwie przyczyniła się rozwoju i poprawy warunków uprawiania sportu to modernizacja budynku dwóch sal gimnastycznych przy Zespole Szkół w Wysokiem.

Zakres rzeczowy zadania obejmował
- Wykonanie wentylacji mechanicznej
- Zasilenie wentylacji mechanicznej
- Roboty rozbiórkowe
- Malowanie
- Wykonanie posadzek z poliuretanu w sali gimnastycznej
- Ocieplenie ścian zewnętrznych z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej
- Izolacja przeciwwilgociowa i ocieplenie ścian zewnętrznych w gruncie

200 tys zł na ten cel zostało pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
 

Sport w gminie realizują wszystkie placówki oświatowe. Tam właśnie rodzą się talenty. Szkolne zajęcia sportowe odgrywają kluczową rolę we wczesnej edukacji i kształtowaniu szczególnych umiejętności.

Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software