r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Ankieta dotycząca Programu Mieszkanie Plus

06-03-2018

Szanowni Mieszkańcy, Gmina Wysokie na podstawie porozumienia zawartego z Krajowym Zasobem Nieruchomości przystąpiła do realizacji Programu Mieszkanie Plus.

W ramach Programu na działkach gminnych położonych przy ul. Pałacowej  w Wysokiem planowana jest budowa mieszkań (budownictwo wielorodzinne). Zgodnie z założeniami Programu lokale będą gotowe do zamieszkania przez mieszkańców gminy Wysokie.
Program Mieszkanie Plus umożliwia powstanie mieszkań na wynajem o niskich czynszach, które mogą być docelowo wykupowane na własność. Wszyscy chętni będą mogli wynająć takie mieszkanie, a jednocześnie stopniowo wykupować, bez zadłużania się w bankach.
Lokale mieszkalne wybudowane w ramach „mieszkania plus” powstaną przede wszystkim z myślą o wynajmie z dojściem do własnego lokalu po 30 latach najmu. Przewidywany koszt budowy mieszkania będzie się mieścił w przedziale od 2,5 tys. zł/m2 do 4 tys. zł/m2. W takim przypadku, czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) wyniesie od 12 zł/m2 do 20 zł/m2.
Mieszkanie Plus daje stabilizację. Jeśli w ciągu 15 lat od wprowadzenia się do mieszkania najemca zadeklaruje chęć dojścia do własności, będzie mógł ją osiągnąć po 30 latach. Nabędzie wtedy prawa właścicielskie.
W związku z powyższym zachęcamy Państwa do wypełniania załączonej ankiety.
Niniejsza ankieta pomoże nam określić skalę zainteresowania Programem Mieszkanie Plus wśród mieszkańców gminy Wysokie. Państwa opinie i zebrane informacje będą przydatne przy opracowaniu koncepcji wdrażania programu i planowania kolejnych etapów przedsięwzięcia.
Ankiety są dostępne w formie papierowej w Sekretariacie Urzędu Gminy Wysokie, prosimy o ich rzetelne wypełnienie i złożenie w terminie  od 05.03.2018 r. do 23.03.2018 r.

 

                                                                                                                                           Anna Wojtas

                                                                                                                                   Wójt Gminy Wysokie

 

ANKIETA "Mieszkanie Plus"

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software