r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Apel Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wysokiem do mieszkańców gminy Wysokie - zima 2020/2021

15-01-2021

Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne oraz nadchodzące niskie temperatury zwracamy się do wszystkich mieszkańców gminy Wysokie z prośbą o czujność i wrażliwość w sytuacjach wymagających podjęcia reakcji i pomocy osobom bezdomnym, starszym, samotnym, niepełnosprawnym oraz żyjącym w ubóstwie i niedostatku.

Osoby te są szczególnie narażone na bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia ze względu na wychłodzenie, głód czy też brak ciepłej odzieży. 

W okresie niskich temperatur zabezpieczenie tym osobom podstawowych potrzeb tj. ciepłego posiłku, ubrania, schronienia jest rzeczą najważniejszą.

W szczególności proszę o zwracanie uwagi w sytuacjach zasłabnięcia człowieka na mrozie, pozostawania na ławkach oraz innych miejscach nieprzeznaczonych do dłuższego przebywania a także na osoby mające problemy z poruszaniem się lub z dotarciem do domu. Reagujmy nawet wtedy, gdy widzimy gdzieś siedzące lub leżące osoby będące pod wpływem alkoholu. Niestety to one są przede wszystkim ofiarami mrozów. 

Żaden potrzebujący człowiek nie powinien pozostać bez pomocy a często zwykła sąsiedzka pomoc lub zgłoszenie środowiska do tut. Ośrodka może poprawić sytuację socjalno- życiową tych osób.

O wszystkich sytuacjach wymagających interwencji należy powiadomić służby publiczne a w szczególności:

  • Policja tel. 997
  • Pogotowie ratunkowe tel. 999 lub Centrum Powiadamiania Ratunkowego tel. 112
  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wysokiem ul. Nowa 1 tel. 84 680 62 47
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software