r. Imieniny:
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Dożynki powiatowe w Radawcu

Gmina Wysokie 30 sierpnia 2015 roku wzięła udział w obchodach powiatowego święta plonów, zorganizowanego przez Powiat Lubelski i Gminę Konopnica na lotnisku w Radawcu.

Niedzielne Święto zaczęło się w godzinach przedpołudniowych od korowodu z barwnymi wieńcami delegacji poszczególnych gmin. Naszą gminę reprezentowali: Wójt Anna Wojtas, Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Pop oraz starostowie dożynek gminnych Jolanta Kaliniak i Wiesław Gmyz. Po przekazaniu chleba rozpoczęła się Msza św. w intencji rolników i wsi.

Tłumnie przybyli goście i uczestnicy święta plonów mogli podziwiać różnobarwne, bogato prezentujące się stoiska gmin powiatu lubelskiego. Stoisko naszej gminy cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. O pyszne ciasta, potrawy regionalne i nalewki zadbały Panie z KGW, a wyroby z papierowej wikliny prezentowała Iza Czyżo.

Jak co roku odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec w dwóch kategoriach: „wieniec tradycyjny” i „wieniec nowoczesny”.  Wśród  40 okazałych wieńców  z naszej gminy było dwa: wykonane przez KGW z Maciejowa i Zabłocia. Każda gmina powiatu miała swojego przedstawiciela w komisji konkursowej. Z Wysokiego była to Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wysokiem Urszula Kalińska.

Oprócz tradycyjnych akcentów dożynkowych  było wiele atrakcji tj.: koncerty zespołów ludowych, konkursy, kiermasze, wesołe miasteczko, wystawy rękodzieła ludowego i sprzętu rolniczego oraz możliwość degustacji potraw regionalnych.

 

Powrót

Biblioteka Gmina Wysokie
ul. Rynek Jabłonowskich 3
23-145 Wysokie
Tel /fax: 84 680 62 77
mail: gbpwysokie@interia.pl