r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Gmina Wysokie na Dożynkach Powiatowych w Radawcu

03-09-2013

Jak co roku Gmina Wysokie miała przyjemność wziąć udział w obchodach powiatowego święta plonów, zorganizowanego przez Powiat Lubelski i Gminę Konopnica na lotnisku w Radawcu.

1 wrzesień  2013 roku to data Dożynek Powiatu Lubelskiego,
które odbyły się tradycyjnie na lotnisku w Radawcu. Niedzielne Święto zaczęło się w godzinach przedpołudniowych od korowodu z barwnymi wieńcami delegacji poszczególnych gmin. Po prezentacji widowiska obrzędowego i przekazaniu chleba rozpoczęła się Msza św. w intencji rolników i wsi. W bieżącym roku Starościną Dożynek była mieszkanka naszej gminy Pani Iwona Dziewa z Nowego Dworu.
Tłumnie przybyli goście i uczestnicy Święta Plonów mogli podziwiać różnobarwne, bogato prezentujące się stoiska gmin powiatu lubelskiego. Stoisko naszej gminy cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników Święta Plonów. O pyszne ciasta, potrawy regionalne i nalewki zadbały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Dragan, Giełczwi, Łosienia, Maciejowa Starego i Zabłocia.
Jak co roku odbył się konkurs na najpiękniejsze wieńce w dwóch kategoriach: „wieniec tradycyjny” i „wieniec nowoczesny”.  Każda gmina powiatu miała swojego przedstawiciela w komisji konkursowej. Z Wysokiego była to Radna - Pani Małgorzata Gałka. Wśród 40 okazałych wieńców - z naszej gminy było trzy: wykonane przez KGW z Dragan, Giełczwi i Zabłocia.
Oprócz tradycyjnych akcentów dożynkowych  było wiele atrakcji tj.: koncerty zespołów ludowych, konkursy, kiermasze, wesołe miasteczko, wystawy rękodzieła ludowego i sprzętu rolniczego oraz możliwość degustacji potraw regionalnych.
W tym roku dożynkowa publiczność bawiła się m.in. przy zespole Deluxe i Fokus. Punktem kulminacyjnym Dożynek Powiatowych był występ „ Gwiazd wieczoru”- Gosi Andrzejewicz i Patrycji Markowskiej. [GBP Wysokie]
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software