r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Gmina Wysokie realizuje projekt pn.: „Widzę i działam dla klimatu”.

29-06-2016

Szanowni Państwo! Miło nam poinformować, że w dniu 22.06.2016 r. została podpisana umowa między Gminą Wysokie a Fundacją na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa z siedzibą w Warszawie na realizację projektu „Widzę i działam dla klimatu”.

Projekt „ Widzę i działam dla klimatu” jest realizowany w ramach konkursu grantowego „Razem dla klimatu” Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem głównym projektu jest uświadomienie odbiorcom projektu – uczniom i mieszkańcom Gminy Wysokie znaczenia środowiska przyrodniczego i jego wpływu na adaptację do zmian klimatu, rozwinięcie świadomości potrzeby ochrony środowiska a także zwiększenie obszarów zielonych na terenie gminy Wysokie.

Działania przewidziane w projekcie:

- „ Drzewa od A do Z” międzyszkolny konkurs mający na celu wykonanie albumu przedstawiającego gatunki drzew spotykane w naszej gminie

- „ Piękno niedostrzegalne – przyroda naszej gminy w obiektywie” konkurs fotograficzny

- „Ratunek w gminnej zieleni” – konkurs dla mieszkańców Gminy Wysokie na najpiękniejszy przydomowy ogródek

- Założenie ogródków przyszkolnych „Zielone pracownie”

- Prelekcja przedstawiciela Nadleśnictwa Krasnystaw na temat „Rola drzew w ochronie klimatu”, „Życie drzewa”

- Spotkania informacyjne, warsztaty, wyjazdy edukacyjne

- Zwiększenie obszarów zielonych w centralnej miejscowości gminy-Wysokie

 Zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz strony Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (http://www.klimat.fdpa.org.pl/), gdzie na bieżąco będziemy informować o wydarzeniach w ramach projektu.

 
 
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software