r. Imieniny:
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

GMINNE KOLĘDOWANIE i JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

12 stycznia 2020 r.

Tradycją w naszej gminie jest wspólne kolędowanie, które odbyło się 12 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem. Licznie przybyłych mieszkańców powitała Wójt Gminy Dorota Dobrzyńska, po czym  nawiązując do minionych świąt złożyła wszystkim życzenia noworoczne. Do życzeń dołączyli też zaproszeni goście: Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Wojciechowski i reprezentujący Zarząd Powiatu Lubelskiego Tomasz Szpakowski. Wydział Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym reprezentowała Katarzyna Petryszak. Po miłych słowach skierowanych do zgromadzonych, dyrektor GOK Paweł Policha zaprosił na scenę przedszkolaki, którzy przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Młodzi aktorzy świetnie, momentami zabawnie, z ogromnym zaangażowaniem odgrywali swoje role, wcielając się w postacie Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi.
Nie zabrakło też Heroda i gwiazdy betlejemskiej, był również diabełek, owieczki, a nawet i paź. Przedstawienie było wyjątkowe, mali artyści z dużym przejęciem, ale i swobodą prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne, które podbiły serca widowni. 
Duże brawa odzwierciedlały ich udany, debiutancki występ. 
Na koniec dzieci otrzymały słodycze, a podziękowanie panie przygotowujące jasełka: Grażyna Deruś, Irena Fudala i Barbara Stefaniak oraz rodzice zaangażowani w przygotowanie pięknych strojów. 

W dalszej części było kolędowanie z Kapelą z Gorzkowa, która pod kierunkiem Dariusza Polichy grała i śpiewała popularne kolędy wspólnie z członkiniami KGW, stowarzyszeń i mieszkańcami gminy.
Były to znane kolędy, ale i żywiołowe aranżacje z podziałem na śpiewające grupy widowni. Niespodzianką było zaśpiewanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem pasterze” przez  Panią Wójt wspólnie z  Panią Katarzyną Petryszak i Panem Markiem Wojciechowskim. Występ tego „spontanicznego trio” był bardzo udany.
Niedzielne popołudnie upłynęło w miłej atmosferze, przy zapełnionej sali wspólnie kolędujących mieszkańców naszej gminy.

W tym noworocznym spotkaniu uczestniczyły władze gminy, radni, dyrektorzy szkół i  księża
(z Wysokiego i Targowiska).
Po raz pierwszy były też członkinie nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Rezerwie,
do którego należą także panie z Maciejowa Nowego.

 

 

 

 

Powrót

Biblioteka Gmina Wysokie
ul. Rynek Jabłonowskich 3
23-145 Wysokie
Tel /fax: 84 680 62 77
mail: gbpwysokie@interia.pl