r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Konkurs modelarski w Wysokiem

20-11-2014

W dniach 20- 26 października 2014 r. w sali wystawienniczej przy bibliotece po raz czwarty prezentowana była wystawa modeli wykonanych z papieru, plastiku oraz innych materiałów.

          Rozstrzygnięcie IV Edycji Konkursu Modelarskiego odbyło się 26 października. Tegoroczny konkurs zgromadził  242 prace wykonane przez osoby indywidualne i zrzeszone w klubach: w Wysokiem, Radomiu, Krasnymstawie, Stalowej Woli i Franciszkowie. Modele zaprezentowali też modelarze  z Ćmiłowa, Pełkini, Lublina i Krzczonowa. Najpopularniejszą kategorią były modele samolotów, pojazdów bojowych oraz statków. Imponującą kolekcję modeli dźwigów, żurawi  i innego sprzętu z dziedziny budownictwa  (wszystkie wykonane z metalu)  zaprezentował Romuald Andrzejczuk z Białegostoku.
Po raz pierwszy prace zaprezentowały też dzieci uczestniczące w projekcie realizowanym przez bibliotekę  „Kącik dla dzieci”.  Były to papierowe  modele zwierząt i pojazdów.
Wystawę obejrzało ponad 200 osób,  które mogły zagłosować na najciekawszy model. Nagrodę publiczności zdobył pancernik wykonany przez Mirosława Stawiaka.
Organizatorami konkursu byli Jarosław Żyśko i pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wysokiem. [GBP]
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software