r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Spotkanie Wojewody Lubelskiego z mieszkańcami gminy Wysokie

31-10-2017

W niedzielę 29 października 2017 roku Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek gościł w Wysokiem, gdzie przedstawił dokonania rządu premier Beaty Szydło z ostatnich dwóch lat, omówił także bieżące sprawy gospodarcze oraz realizowane najważniejsze inwestycje w woj. lubelskim.

Wojewodzie towarzyszyli poseł na Sejm RP Sylwester Tułajew, dyrektor lubelskiego oddziału KRUS Zdzisław Antoń, wójt gminy Wysokie Anna Wojtas, Marek Wojciechowski zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Danuta Gryta kierownik placówki terenowej KRUS w Bychawie.

Podczas spotkania wojewoda Czarnek mówił o bieżących działaniach rządu Prawa i Sprawiedliwości, m.in. pracach na drodze ekspresowej S17. Wojewoda zaznaczył, że finał budowy trasy ekspresowej z Lublina do Warszawy spodziewany jest jesienią 2019 roku.  Podkreślił też, że wielokrotnie zabiegał i nadal będzie to robił o zwiększenie środków z programu infrastruktury gminnej i powiatowej, bo chce, jak zaznaczył, „zmienić sposób traktowania Polski Wschodniej”. Na spotkaniach była też mowa o  infrastrukturze kolejowej. W tym kontekście wojewoda wspomniał np.  o modernizacji linii kolejowej Lublin-Stalowa Wola-Rozwadów.
 
Nie zabrakło omówienia programu rządowego Rodzina 500+. To inicjatywa, która zdaniem wojewody nie tylko poprawia warunki życia, niweluje poziom ubóstwa, ale i przyczynia się do zwiększenia dzietności. Przemysław Czarnek zaznaczył, że tylko na polską wieś, do polskich rodzin z tego programu  trafiło już 900 mln zł.
 
Wojewoda mówił też o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Podkreślił, że w ciągu dwóch lat do OSP w woj. lubelskim trafiło o 1,2 mln złotych więcej niż w ubiegłych latach. Zdaniem wojewody OSP to  gwarancja naszego bezpieczeństwa. – Rola OSP jest doceniana przez rząd, bo to jest też nośnik polskości, tradycji, obyczajów, kultury. Nie ma świąt religijnych i patriotycznych na wsi bez OSP  – zaznaczył Czarnek.
 
Podczas spotkań z mieszkańcami była też mowa o sieci szpitali. Wojewoda podkreślił, że w tej ustawie najważniejszy jest pacjent. – To właśnie on zasługuje na pełną i natychmiastową opiekę medyczną – podkreślił Czarnek i dodał, że ustawa po blisko miesiącu od jej wprowadzenia funkcjonuje dobrze.

 
 

 

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software