r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Święto Pieczonego Ziemniaka w Wysokiem

06-10-2015

4 października w piękną, słoneczną niedzielę w Wysokiem, na placu przy scenie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.

Impreza rozpoczęła się występem dziecięcych grup tanecznych. Następnie zaprezentowały się dzieci uczestniczące w nauce śpiewu, gry na gitarze i instrumentach klawiszowych. W/w zajęcia odbywają się w Wysokiem w budynku, w którym mieści się biblioteka gminna. Część artystyczną zakończył zespół The Ambers, składający się m.in z instruktorów nauki muzyki.
W dalszej części dzieci i dorośli brali udział w różnych konkursach związanych z ziemniakami (obieranie ziemniaka na czas, najdłuższy obierek, slalom z ziemniakami itp.) oraz literackich. Dzieci do woli mogły korzystać ze sprzętu rekreacyjno-rozrywkowego tj. dmuchana zjeżdżalnia, zamek do skakania i basen z piłeczkami. Animatorka kultury poprowadziła ciekawe zajęcia połączone z nauką Zumby, po czym malowała wszystkim dzieciom twarze. 
 
W związku z ogólnokrajową akcją „Trzeźwy Kierowca” prelekcję z prezentacją multimedialną przedstawił Marcin Kryk, podkreślając jak ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo na drogach.
W trakcie imprezy za sceną paliło się ognisko, gdzie pieczono ziemniaki i kiełbaski. Kije do ogniska przygotowała młodzież, a ziemniaki przynieśli mieszkańcy naszej gminy. 
Przy scenie prezentowane były prace z jesiennych darów natury tj. liście klonu, kasztany, żołędzie. Dla chętnych był pokaz wykonywania takich prac.
Święto Pieczonego Ziemniaka przygotowali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej, Urzędu Gminy oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem.
Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software