r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Uroczyste obchody 99 rocznicy odzyskania Niepodległości

14-11-2017

10 listopada 2017 o godzinie 21.00 rozpoczęły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Centralnym punktem programu było rozpalenie przez władze Gminy Wysokie "Ognia Niepodległości", wokół którego zgromadzili się uczestnicy uroczystości oraz poczty sztandarowe.
Na wstępie Dyrektor Ośrodka Kultury w Wysokiem przywitał wszystkich zgromadzonych, przypomninając o historycznym znaczeniu obchodów Święta Niepodległości. 
W dalszej części programu Wójt Gminy Anna Wojtas odczytała odezwę Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Województwie Lubelskim.
Po oficjalnych przemówieniach nadszedł czas na część artystyczną, w której zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem, następnie odbyło się odpalenie wręczonych zgromadzonym pochodni od ,,Ognia Niepodległości" i przemarsz pod pomnik upamiętniajacy poległych żołnierzy gdzie złożono wieńce i zapalono znicze. W dalszej kolejności udano się w korowodzie na cmentarz gdzie uczczono pamięć poległych "żołnierzy Września" minutą ciszy. Złożono również wieńce i zapalone znicze.
Kolejnego dnia tj 11 listopada o godzinie 9.30 została odprawiona msza św. w intencji ojczyzny. 
 
W organizację całego wydarzenia włączyli się:
Nauczyciele i uczniowie Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Wysokiem, pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wysokiem a także druhowie miejscowych OSP.

 

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software