r. Imieniny:
Wyszukiwarka
Aktualności
Zdjęcie Artykułu

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie

25-10-2015

„Miłość, to wybór drogi miłości i wierność wyborowi...” Tradycją w naszej gminie jest, że pragniemy okazać pamięć i wyrazić szacunek dla małżeństw z najdłuższym stażem poprzez uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie parom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat i więcej. W tym roku uroczystość taka miała miejsce 10 października, a przeżywały ją pary, które zawierały związek małżeński w 1964 i 1965 roku.

Małżeństwa, które na ślubnym kobiercu stawały w 1964 roku:

 1. Państwo Genowefa i Kazimierz Bielakowie z Koloni Biskupie
 2. Państwo Kazimiera i Mirosław Berbeciowie ze Słupecznego
 3. Państwo Maria i Wiesław Kiliankowie ze Słupecznego
 4. Państwo Krystyna i Henryk Ładniakowie z Biskupia
 5. Państwo Maria i Tadeusz Rasiakowie z Nowego Dworu
 6. Państwo Wiesława i Wiesław Rolowie z Dragan
 7. Państwo Danuta i Witold Sadłowie z Maciejowa Starego
 8. Państwo Józefa i Mieczysław Walczakowie z Radomirki
 9. Państwo Zofia i Stanisław Ziętkowie z Giełczwi Drugiej

 

Małżeństwa, które związek małżeński zawierały w 1965 roku:

 1. Państwo Marianna i Jan Baranowscy z Dragan
 2. Państwo Janina i Adolf Błaszczakowie z Giełczwi Pierwszej
 3. Państwo Czesława i Stanisław Kusiakowie z Łosienia
 4. Państwo Mirosława i Stanisław Mazurkowie z Dragan
 5. Państwo Wacława i Bohdan Nowakiewiczowie z Wysokiego
 6. Państwo Janina i Antoni Trumińscy z Giełczwi Doły
 7. Państwo Celina i Henryk Wiatrowie z Giełczwi Pierwszej
    
Medal za długoletnie pożycie małżeńskie jest specjalnym odznaczeniem  przyznanym przez Prezydenta RP, którym w jego imieniu może dokonać aktu dekoracji tylko i wyłącznie Wójt Gminy; oprócz  włodarzy naszej gminy: Wójta Gminy – Anny Wojtas, Przewodniczącego Rady Gminy - Krzysztofa Popa oraz duchownych, tegoroczną uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Anna Wójcik, z-ca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
 
Po uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Kanonika Krzysztofa Maksymowicza - proboszcza Parafii Wysokie, jubilaci oraz goście zostali zaproszeni do budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Wysokiem, gdzie w atmosferze ciepła, życzliwości i przy odpowiedniej oprawie muzycznej przebiegały dalsze jej części.
Dokonano aktu dekoracji medalami oraz wręczenia listów gratulacyjnych przekazanych przez Wojewodę Lubelskiego.
Pani Wójt Gminy – Anna Wojtas skierowała do Jubilatów bardzo ciepłe słowa, wyrażając podziw i jednocześnie głęboką refleksję nad życiem w małżeństwie i trwaniem przez te 50 lat.
Jubilaci usłyszeli wiele życzliwych słów, wyrażających uznanie i szacunek, m.in. :
„I oto spotykamy się tu, aby pochylić się nad Waszą twarzą człowieczą, na którą patrzycie wzajemnie przez 50 lat-niewątpliwie z miłości i z miłością; pochylamy się nad ludzkim życiem-nad Waszym życiem. Życiem realizowanym w konkretnym małżeństwie, w konkretnej rodzinie, a także w konkretnej naszej  lokalnej społeczności, jaką jest gmina Wysokie.
...przez ten szmat czasu daliście przykład zgody i miłości małżeńskiej dla tych wszystkich, którzy dzisiaj – jak niegdyś Wy – decydują się związać na całe życie.
I choć nie zawsze było łatwo... – jesteście dowodem zrozumienia istoty i powagi związku małżeńskiego. Chylimy nisko czoło przed Wami, drodzy Jubilaci  -  za Wasze codzienne wybory, za Wasze życie, za Wasze trwanie.”
 
Po uroczystej części oficjalnej, jubilaci oraz goście zostali zaproszeni na skromny poczęstunek, zwieńczający te wzruszające dla wszystkich chwile.

 

Powrót
Dane kontaktowe

ul. Nowa 1
23-145 Wysokie
tel: 84 680 62 06 /42
fax:84 680 62 44
ug@ugwysokie.lbl.pl
facebook.com/Gmina-Wysokie

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie prawa zastrzeżone Gmina Wysokie
Projekty i wykonanie: Sulimo Software