Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Ferie Zimowe 2023” w bieżącym roku zostały zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wysokiem w dniach 16 – 19 stycznia 2023 roku.
Przez cztery dni nasi uczestnicy mieli zapewnione szereg atrakcji.

W poniedziałek, 16 stycznia br. nasze spotkania rozpoczęliśmy zajęciami z chustą klanza oraz grą w krzesełka, która zawsze sprawia wszystkim wiele radości. Potem dzieci zostały podzielone na dwie grupy – pierwsza z nich została na dużej sali, aby kontynuować zabawy ruchowe
tj. zabawa w słonia, przeciąganie liny, wyścigi na szczudłach, kręcenie talerzykami cyrkowymi oraz tenis. Chętni mieli również do dyspozycji klocki konstrukcyjne, które łączyli  ze sobą tworząc różne budowle. Druga grupa natomiast korzystała z gry interaktywnej: zbierając grzyby, łapiąc pingwinki oraz grając w piłkę nożną. Dla dzieci, które były zmęczone zajęciami ruchowymi przygotowane były kolorowanki oraz książeczki dźwiękowe.

Wtorek również upłynął pod znakiem świetnej zabawy, w czasie której zostały przeprowadzone zajęcia taneczne pod okiem instruktorki. Dzieci poznały tańce z różnych stron świata, m.in. z Finlandii, Meksyku czy Serbii. Zatańczyły również w rytm Macareny oraz piosenki Waka Waka.

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka w środę, 18 stycznia dzieci wykonywały laurki dla swoich Dziadków. Najpierw grupa najmłodszych dzieci, a później grupa starszych. Poza wykonywaniem laurek dla uczestników dostępna była też gra interaktywna, roboty: ślimak Qobo oraz Photon, książeczki dźwiękowe oraz kolorowanki.

Czwartek, ostatni dzień zajęć to bal karnowałowy, który odbył się na dużej sali. Dzieci na parkiecie pojawiły się w bardzo ciekawych i pomysłowych przebraniach m.in. była kowbojka, pirat, bajkowy Czerwony Kapturek, policjant, Elza, księżniczki, a nawet strażaczka oraz Kleopatra. Uczestnicy balu bawili się w rytm znanych i lubianych piosenek. Tańczyli Kaczuszki, Macarenę oraz uczyli się piosenki „Kaczka dziwaczka”. Wodzireajami byli: Don Pedro, kot Garfield i Myszka Miki. W przerwie karnawałowej zabawy była do zjedzenia pizza, a później słodki poczęstunek. Do wspólnej zabawy w rytmie piosenki „Idzie sobie krasnoludek” włączyła się też na chwilę pani Wójt Dorota Dobrzyńska i Zastępca Łukasz Kaliński.

W ten oto sposób zajęcia organizowane przez GBP i GOK w ramach „Ferii Zimowych 2023” dobiegły końca. Były to cztery dni pełne wspólnej aktywności, radości i zabawy. Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia w wakacje!

Skip to content