16 grudnia 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wysokiem odbyło się rozstrzygnięcie konkursu poświęconego Wandzie Rutkiewicz – alpinistcei himalaistce, trzeciej kobiecie na świecie i pierwszej Europejce, która zdobyła Mount Everest – najwyższy szczyt Ziemi. Konkurs był realizowany pod honorowym Patronatem Wójta Gminy Wysokie. Skierowany do uczniów klas I-IV LO oraz klas V-VIII szkół podstawowych z terenu gminy Wysokie. Prace pisemne (wiersz lub opowiadanie) dostarczone do biblioteki były oceniane przez komisję konkursową w składzie: Ewa Bączek Mateusz Gąbka – pracownicy GBP oraz Paweł Policha – dyrektor GOK w Wysokiem. Komisja oceniała utwór o tematyce górskiej i dedykację przyznając dwa pierwsze miejsca ex aequo, które otrzymali: Krzysztof Krasoń ze SP w Maciejowie Starym i Mateusz Borkowski z ZS w Wysokiem oraz dwa drugie miejsca – Natalii Kowalczyk Karolinie Piechockiej z ZS w Wysokiem.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, laureaci nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia, które wręczyły: Wójt Gminy Wysokie Dorota Dobrzyńska i dyrektor GBP Urszula Kalińska.

Za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu dyplom z podziękowaniem otrzymała polonistka Maria Kalińska.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy! 🙂