Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

14 grudnia 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wysokiem odbyło się rozstrzygniecie Gminnego Konkursu poświęconego Patronowi Roku „Zdobywanie Wszechświata według Stanisława Lemapod patronatem Wójta Gminy Wysokie. Była to już VI edycja tego literackiego wydarzenia, organizowana we współpracy z Zespołem Szkół im. St. Staszica w Wysokiem.

W tym roku uczestnicy mieli za zadanie napisać opowiadanie, wzorując się na twórczości Stanisława Lema. Komisja konkursowa w składzie: Urszula Kurek – Starszy kustosz w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie – przewodnicząca oraz Agnieszka Bartnik – Zając – polonistka w Szkole Podstawowej w Giełczwi i Elżbieta Romanek – Pijas  polonistka w Szkole Podstawowej w Maciejowie Starym, oceniła osiem prac według załączonego regulaminu. Ze względu na pandemię, każdy członek komisji otrzymał ksero prac, z których wybrał trzy najlepsze do zajęcia I, II i III miejsca. Werdykt komisji przedstawia się następująco:

I miejsce – Paweł Podolak za pracę „Faustolorobo- wirus Omega”,   

II miejsce – Konrad Niećko  za pracę „Zdobywanie  świata  według  Stanisława  Lema i Konrada Niećko”,    

III miejsce – Natalia Sosnówka  za pracę „Jak dzielni mieszkańcy Arkadii pozbyli się nielubianego władcy”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki o tematyce science fiction  i pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe, zakupione przez Bibliotekę. Nagrody wręczałas Wójt Gminy Dorota Dobrzyńska. 

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy!

 

Skip to content