Dnia 28 października 2022 roku Bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I szkoły podstawowej wraz
z wychowawczynią. Po przywitaniu dzieci, bibliotekarze odczytali na głos na dwie książeczki
z efektami dźwiękowymi i świetlnymi pt. „W przedszkolu” oraz „Magiczne urodziny”. Każdy mógł przekonać się jak działają te „mówiące” książeczki. Następnie chętni samodzielnie mogli odczytać na głos wybrany fragment książki. W drugiej części spotkania, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich bawiła się z grą interaktywną (łapanie pingwinków, mecz piłki nożnej, przeciąganie liny oraz cymbergaj), a druga wykonywała jesienny stroik (z pokolorowanych szyszek, gałązek jałowca, jarzębiny oraz owoców kaliny) do swojej sali lekcyjnej. Na koniec wszyscy dołączyli do wspólnej zabawy z grą interaktywną. Dzieci zaśpiewały również piosenkę – pt. „Idę do szkoły”.